Kartka z życzeniami

Walentynkowa kartka z chrobotkiem, krok po kroku…

Witajcie,

tak jak Wam obiecałam, przygotowałam krotki instruktaż, jak wykonać taką kartkę, jak na zdjęciu, czyli z mchem chrobotkiem. Jako że zbliżają się walentynki, wybrałam na okienka kształt serduszka ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać jakiś inny. Wykonanie kartki jest w miarę proste i niezbyt czasochłonne.

Do wykonania jej będziemy potrzebowali:

 • perłowy papier na bazę kartki lub gotową bazę
 • papier marmur na przód
 • taśma dwustronna cienka oraz grubsza
 • kawałek przeźroczystego plastykowego opakowania
 • troszkę mchu chrobotka
 • maszynka i wykrojnik serce lub skalpel
 • kawałek jakiejś tekturki lub sztywniejszego papieru

Wykonanie krok po kroku:

 1. Przygotowujemy bazę kartki, następnie wybieramy kartkę na przód i przycinamy tak, by powstał prostokąt, trochę mniejszy niż baza kartki. Wykrawamy w nim trzy serduszka, jedno pod drugim, za pomocą wykrojnika lub wycinamy przy pomocy skalpela. 
 2. Gdy już mamy okienka wycięte, przygotowujemy do nich plastikowe szybki. Możemy je zrobić z przeźroczystych opakowań po zabawkach, perfumach, bombonierkach itp. Tniemy jeden długi pasek lub trzy małe, tak by były troszkę większe niż serca. Przyklejamy je za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, do tylnej strony kartki, zakrywając serduszka.  
 3. Następnie przyklejamy na około wyciętych serc grubszą taśmę, która zrobi nam odpowiedni dystans, minimum pięć milimetrów, by zmieściło nam się tam odrobinę mchu. Umieszczamy go na serduszkach i przyklejamy na to kawałek jakiegoś grubszego papieru, którym wszystko zamkniemy żeby nie wypadło.
   
 4. W taki sposób mamy mech zamknięty w serduszku. Teraz wystarczy nakleić to na bazę kartki i gotowe.

  Efekt końcowy

Mam nadzieję że spodobał Wam się pomysł na prostą kartkę z użyciem mchu chrobotka. A Wy używaliście kiedyś mchu do kartek? Jeśli chcecie podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach, możecie też zostawić linka do siebie, by pochwalić się waszą kartką z mchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *