Pokrywka z serduszkiem

Jak zrobić wieczko pudełka z mięciutkim serduszkiem?

Dzisiaj pokażę Wam w paru krokach, jak zrobić pokrywkę do pudełka z mięciutkim serduszkiem. Pudełko z taką pokrywką, nadaje się idealnie na nadchodzące walentynki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je na takie okazje jak ślub czy urodziny bardzo bliskiej nam osoby.

Z czego zrobić mięciutkie serduszko?

Do zrobienia takiego serduszka, można użyć materiału do szycia pluszaków, imitującego sierść lub futerko. Jest mięciutkie i przyjemne w dotyku. Kolor futerka i kształt ramki można dowolnie zmieniać, dopasowując je odpowiednio do okoliczności.

Jak zrobić wieczko pudełka z mięciutkim serduszkiem?

Potrzebne nam będą:

 • grubszy papier lub karton ozdobny
 • taśma klejąca dwustronna ewentualnie klej
 • wykrojnik serce oraz ramka lub skalpel
 • nożyczki
 • kawałek materiału imitującego futerko lub sierść

Wykonanie:

 1. Przycinamy karton do odpowiednich rozmiarów oraz wyginamy tak, by po poskładaniu wyszła nam pokrywka. Pamiętajmy żeby dostosować wielkość wieczka do spodu pudełka. Pokrywka musi być minimalnie większa od spodu, by można ją było na niego nałożyć.
 2. Na środku pokrywki wycinamy za pomocą wykrojnika serduszko. Jeśli niemacie maszynki z wykrojnikami, możecie wyciąć serduszko za pomocą skalpela. Następnie przycinamy materiał z futerkiem, tak by był trochę większy niż serduszko.
 3. Futerko przyklejamy od tylnej strony do pokrywki za pomocą taśmy dwustronnej.
 4. Następnie składamy i sklejamy ze sobą pokrywkę za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju.
 5. Wycinamy kawałek papieru, wielkości wewnętrznej strony pokrywki i naklejamy na nasz materiał, by go zakryć. Jeśli macie gruby materiał, możecie przykleić po brzegach kawałki grubszej taśmy, żeby zrobić dystans.
 6. Mamy nasze serduszko gotowe. Teraz wystarczy wyciąć ładną ramkę o dowolnym kształcie, a w środku tej ramki wyciąć serce, tej samej wielkości co wcześniej. Jeśli kłaczki futerka są długie, warto je troszkę skrócić, szczególnie te które za bardzo wystają. 
 7. Za pomocą taśmy dwustronnej przyklejamy ramkę na pokrywkę i gotowe.
  Pokrywka pudełka z serduszkiem

  Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałam, ale w razie jakiś niejasności możecie spokojnie pytać.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *