Jak zrobić ramkę z okienkiem na kwiatka?

Dziś, mam dla Was krótki kursik, jak zrobić ramkę na kwiatka, którą możecie zobaczyć wyżej na zdjęciu. Można ją użyć, jako ozdobnik do różnego rodzaju rzeczy, czy to do kartki okolicznościowej, albumu, czy nawet na okładkę jakiegoś notesu, lub kroniki albo czegoś jeszcze zupełnie innego, wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni… .

Co będzie na potrzebne?

Będziemy potrzebowali:

 • zasuszonego kwiatka ( u mnie bratek)
 • kawałek przezroczystego opakowania (np. po zabawkach, bombonierkach itp.)
 • papier na ramkę i tło
 • maszynka oraz wykrojnik w kształcie ramki lub jeśli nie posiadacie to zwykłe nożyczki
 • taśma dwustronna cieniutka oraz grubsza która zrobi dystans

 

Jak zrobić ramkę z zasuszonym kwiatem?

 

 1. Wybieramy kolor papieru i kształt wykrojnika, jaki chcemy użyć do stworzenia ramki. Jeśli nie mamy wykrojników, to wycinamy po prostu nożyczkami odpowiedni kształt ramki, jaki nam w danym momencie odpowiada, nie musi to być nic skomplikowanego, możemy wyciąć po prostu kwadrat lub prostokąt. Jako że posiadam wykrojniki, to sobie nimi ułatwiłam zadanie.
 2. Ramkę zrobiłam za pomocą dwóch wykrojników. Za pomocą większego, który też jednocześnie wytłoczył taki wzorek, jak na zdjęciu, wycięłam ramkę w jasnym papierze (marmur) a następnie za pomocą drugiego wykrojnika, wycięłam w ramce okienko. Jako tło wybrałam kolor jasno zielony. Tło przycinamy tak, by było większe niż okno w ramce ale mniejsze niż ramka, żeby nie wystawało po za nią. Do jego wycięcia użyłam takiego samego wykrojnika jak do okna, tylko że o rozmiar większego.
 3. Przycinamy kawałek przeźroczystego opakowania tak, by był minimalnie większy od okna w ramce. Będzie to dla nas coś na kształt szkiełka z ramki. Na zdjęciu poniżej, możecie zobaczyć o jakie mniej więcej przeźroczyste ala szkiełka ( plastyk )mi chodzi. Tutaj akurat są w bombonierce ale możecie równie dobrze użyć z innych opakowań w których ono jest, jak np. pudełka po zabawkach, kosmetykach itp.
 4. Za pomocą cieniutkiej taśmy dwustronnej, przyklejamy nasze szkiełko do ramki. Przyklejamy je od tylnej strony ramki nie tej z przodu. 
 5. Następnie przyklejamy naszego zasuszonego kwiatka za pomocą cieniutkiej taśmy dwustronnej lub kleju jeśli ktoś woli, do przyciętego wcześniej tła. Zanim przykleimy sprawdźmy w którym miejscu to zrobić, by był on widoczny w środku ramki czyli naszym okienku (co się później nie okaże, że widać tylko połowę kwiatka a druga schowała się za ramką…).  
 6. Na koniec sklejamy tło z kwiatkiem razem z ramką, od tyłu ramki. Sklejamy to za pomocą grubej taśmy dwustronnej, takiej z pianką, by zrobić dystans.  
 7. No i gotowe. A oto efekt końcowy: 

Zamiast suszonych roślin możecie też użyć zdjęcia lub obrazka.

Jeśli chcecie zobaczyć pomysł na wykorzystanie mchu chrobotka w kartce walentynkowej, możecie zajrzeć tutaj.

A Wy robiliście już kiedyś takie ramki? Czego używaliście jeszcze oprócz kwiatów? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach. Możecie także zostawić linka do siebie gdzie można wasze dzieło zobaczyć. Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam ponownie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *