Wieniec Bożonarodzeniowy – ozdoba na drzwi

Za niedługo święta… większość z nas, pewnie już kupuje lub robi samodzielnie, jakieś ozdoby świąteczne. Daje nam to bardziej odczuć atmosferę świąt. Pamiętam, jak byłam mała, oczekiwałam z niecierpliwością na czas adwentu, którym to zaczynało się już odliczanie dni do Wigilii Bożego Narodzenia. Gruntowne sprzątanie najgłębszych nawet zakamarków domu, wspólne pieczenie pierniczków z babcią i mamą, przygotowywanie ozdób i strojenie nimi domu. Był to zawsze jeden z najpiękniejszych momentów w roku. Chciałabym, by moje dzieci mogły ten czas równie miło wspominać jak ja, dlatego też postanowiłam utrzymać tą tradycję i zrobić wspólnie z nimi kilka ozdób świątecznych…

Jedną z obowiązkowych ozdób, był jakiś wieniec na drzwi. Dziś pokażę Wam krótki kurs jak można taki prosty wieniec zrobić. Równie dobrze można go położyć na stole lub komodzie. Tylko od nas zależy gdzie go ulokujemy.

Będziemy do tego potrzebowali:

  • patyczków
  • gałązek świerku, jodły lub jakiegoś innego iglaka
  • sznurek i klej na gorąco
  • jakieś ozdobne kulki białe lub czerwone
  • wstążki, kokardki
  • sztuczny śnieg

Zaczynamy od ubrania naszych pociech cieplutko i wyjścia z nimi na spacerek w poszukiwaniu naturalnych materiałów, takich jak patyczki, gałązki iglaków oraz kulek. Możemy oczywiście znaleźć inne ciekawe rzeczy które nam się spodobają i ich użyć. Samo szukanie odpowiednich materiałów, już daje dziecku dużo radości oraz spożytkuje może trochę jego nielimitowaną energię…

No dobrze jeśli już zebraliśmy wystarczającą ilość odpowiednich materiałów to możemy zaczynać. Oto nasze materiały:

1. Zaczynamy od układania kształtu koła z patyczków, wiążąc je lub sklejając klejem na gorąco. Ja akurat wiązałam i sklejałam by się lepiej trzymało. Dzieci podawały patyczki i kawałki sznurka.

Powinno nam wyjść mniej więcej coś takiego:

 

2. Następnie doklejamy do tego wybrane gałązki iglaków.

 

 

3. Dodajemy białe lub czerwone kulki w zależności od tego jakie udało nam się znaleźć.

4. Spryskujemy sztucznym śniegiem.

5. Dodajemy liście do ozdoby.

 

6. Na koniec możemy przyozdobić jeszcze jakąś wstążką w wybranym przez nas kolorze, u nas akurat czerwony. Oraz doczepiamy jakiś sznurek, jeśli chcemy go powiesić na drzwiach czy ścianie.

Ewentualnie możemy dodać do niego cztery świece i mieć wieniec adwentowy.

A Wy macie jeszcze jakieś tradycyjne ozdoby, które co roku robicie sami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *